Dnes bych rád představil komponentu Comments for Joomla! 1.5. Standardní verze Joomla! obsahuje bohužel jen hodnocení a neumožňuje ani komentáře, ani linky na sociální sítě. Vypomohl jsem si proto touto skvělou komponentou - umí totiž přidat do článků na webu s Joomlou komentáře a linky na sociální sítě (všechny ty větší). Výsledek můžete vidět, když sjedete na spodek článků, funguje to bezvadně.

Komponenta Comments for Joomla! 1.5

Komponenta se dá stáhnout z webu výrobce, kterým je firma JXTended (link ke stažení: http://jxtended.com/downloads/comments.html). Je důležité poznamenat, že zároveň s komponentou je třeba stáhnout i plugin s knihovnami (link ke stažení: http://jxtended.com/downloads/libraries.html). Po instalaci obou souborů je nutné zapnout zásuvné moduly knihoven a zásuvný modul (plugin) pro komentáře Obsah (příp. Content) - Comments. Po rozkliknutí pluginu je třeba označením přiřadit plugin k jednotlivým kategoriím. Potom už jen stačí zapnout komponentu (když vlezete do komponenty a kliknete na nastavení - Options, je to volba Enable Comments). Celý postup je velice pěkně a přehledně zpracován ve videu výrobce: http://jxtended.com/support/comments/getting-started/187-installing-and-upgrading.html.

Když pominu skutečnost, že komponenta není v češtině, generuje několik stylů přímo v tagu (což není úplně košer pro SEO) a propašovává do kódu odkaz na jakýsi hosting (alespoň myslím, že je to od této komponenty - to se ale dá zřejmě smazat ze šablony), tak se jedná o super komponentu.

PS: Pokusím se celou komponentu přeložit, zatím jsem přeložil jen to nejnutnější. :-)