Jmenuji se Tomáš Paulík a jsem Budějčák. Narodil jsem s v tom krásném městě na soutoku Malše a Vltavy v roce 1980. Vystudoval jsem tu základní i vysokou školu, jen střední školu jsem vystudoval "přes kopec" v Hluboké. Od roku 2008 jsem Sociální demokrat, jak já rád říkám, Sociální demokrat západního střihu. Jsem pro silný a spravedlivý stát jako mají skandinávské státy, ale zároveň pro zodpovědné chování - kdo si může pomoci sám, ten si má pomoci sám. Pokud je ale někdo v jakýchkoliv problémech, pak mu stát musí pomoci. Jsem zároveň pro ukotvení v západoevropských strukturách - v Evropské unii a NATO, jsem odpůrce totality v jakékoliv formě a věřím, že slušnost není slabost a že pravda opravdu vítězí! 

Posledních pár let jsem v Budějcích podnikal - dělal webovky a marketing. Teď dělám manažera v digitálním oddělení jedné velké energetické firmy se sídlem u zimního stadionu.

Mám na starosti nejen získávání nových zákazníků, ale také digitalizaci a zefektivňování firemních procesů. Do našeho města bych chtěl přinést vedle entusiasmu přinést byznysový pohled - ne řídit město jako firmu, ale dělat věci efektivně, dobře, tak aby byli zákazníci spokojení a aby vyřídili to, co potřebují, co nejsnáze a co nejrychleji. Zároveň ale ne nutně co nejlevněji - u investic a veřejných zakázek tvrdím, že nejlevnější nikdy není nejlepší a u staveb, které mají sloužit desítky let, musí převážit kvalita nad cenou.

Chtěl bych přátelskou a digitální radnici, kde každý občas města i návštěvník bude váženým občanem. Chtěl bych radnici, kde nám milý a slušný úředník poradí s našimi problém, ale kam zároveň nemusíme chodit kvůli podávání obyčejných lejster a malichernostem. Radnici otevřenou a efektivní.

Od roku 2010 jsem působil v kontrolním výboru města České Budějovice, v roce 2015 jsem pak působil v komisi pro cestovní ruch. V letech 2011 - 2015 jsem byl předsedou dozorčí rady odpadové společnosti A.S.A České Budějovice (dnes FCC České Budějovice), později v roce 2016 i jejím jednatelem.

Volný čas trávím hlavně se svou rodinou - manželkou Štěpánkou a synem Kryštofem (tešíme se na další přírůstek, tentokrát holčičku), občas se projdu někde po výletech, na houbách, nebo projedu na kole. Zajímám se o informace ze světa vědy a historie. Rád si občas zatrénuji judo, zalyžuji nebo zakopu fotbal. Jsem neaktivním členem Mensa ČR.

Kde mě najdete? 

Facebook Twitter Instagram