Situace kolem Bohemia Energy - otázky a odpovědi

Něco málo o energetice vím, a tak jsem se rozhodl trochu popsat, co se stalo, když jeden z největších dodavatelů (resp. celá skupina) na českém energetickém trhu - Bohemia Energy (BE) ukončil činnost, jak některé věci na energo trhu fungují, a co bych radil v aktuální situaci dělat.

Nevolte ANO!

V předvečer voleb bych Vám chtěl něco říct, Vám a možná i Vašim rodičům. Dostal jsem v životě něco, co každý nemá. Skvělou ženu, úžasné dvě zdravé děti. Miluju je nade vše a snažím se je vychovávat tak, aby věděli, co je v životě důležité - láska, porozumění, pravda, odvaha, moudrost, zodpovědnost. Nic z toho Andrej Babiš nereprezentuje, bohužel ani většina jiných stran typu SPD, Volný blok, KSČM a podobně. Andrej Babiš a všichni, co mu pomáhají, jsou destrukcí naší krásné země a lidí v ní, reprezentují negativní vlastnosti jako je vychcanost, lež, přetvářka, zlost, podvody a podobně.

 

Zdeněk Altner - Kredit: Youtube

Kauza Altner je něco, co se s ČSSD táhne už více než 20 let. Jak ví asi každé malé dítě v této republice, právník Altner si za pomoc ČSSD při vymožení Lidového domu nárokoval peníze, které mu ČSSD odmítla zaplatit a které mu, resp. jeho dědicům, následně nepravomocně přikleply soudy. Nechci se dlouze zabývat příčinami tohoto problému, neschopností Miloše Zemana, který stál u zrodu kauzy, ani jeho nástupců, kteří s tím neudělali nic. Chci se zabývat budoucností - dle mého je bytostným zájmem tu kauzu ukončit stůj co stůj.

Den výročí okupace - 21.8.1968

Když jsem před lety maturoval, psal jsem maturitní písemku na téma osudné osmičky v českých dějinách. Jedou z těch důležitých osmiček byl i rok 1968. 21. srpen 1968 je velmi důležitým datumem v našich dějinách, na který bychom neměli zapomínat.

Kredit: Forum 24 - http://forum24.cz/babisuv-ostudny-rozhovor-v-mf-dnes-ukazal-co-si-premier-mysli-kscm-je-demokraticka/

Jeden z největších deníků na svojí úvodní stránce hlásá - KSČM je demokratická strana! Druhá republika je tady! Komunisté svými hlasy pomohli uvést v život novou vládu! Opozice zaplavuje Twitter fotkami a faktu z komunistické hrůzovlády a říká, že to prostě nejde!

Již brzy bude stranická základna ČSSD hlasovat o vstupu strany do vlády s Andrejem Babišem a jeho servisní organizací s názvem ANO, za placené podpory komunistů. Bude to nejspíš zlomové hlasování, protože ať už dopadne jakkoliv, bude mít zásadní dopad na budoucnost strany.

Řecký premiér Alexis Tsipras

Celou Evropou hýbe problémy zadlužení Řecka, ekonomové, komentátoři, ekonomové a politici se předhání ve vyjádřeních. Vedle imigrantů je to hlavní téma současnosti. Ale kdo za to může a jak z toho ven? Vyústí problémy v odchod Řecka za Eurozóny?

Živnostníci nejsou paraziti - kredit Pixabay.com

Někteří lidé v ČSSD v čele s šéfem odborářů Josefem Středulou nebo ministrem Janem Mládkem jsou dlouhodobě přesvědčeni o tom, že živnostníci fungují na úkor zaměstnanců. Já si to nemyslím a pokusím se vysvětlit svůj pohled živnostníka.

Otáčivé hlediště - kredit Wikipedia.org

Znovu se hlásí o pozornost kauza Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, přední architekti se totiž postavili proti soutěži o novou točnu. Tato kauza připomíná nekonečný příběh, má vůbec řešení?

Myšlenka na výlet do Švýcarska ve mně uzrávala dlouho. Jednak všichni ví, že je to čistá země, kde slovíčko ordnung dostává zcela jiný význam a jednak tam mám velmi dobrého kamaráda. Slovo tedy dalo slovo, vzal jsem auto, natankoval plnou a vyrazili jsme ve třech směr Strážný, s cílovou destinací Curych.

Podkategorie