Tento dopis mi nedávno přišel na email...rozhodně si myslím, že stojí za to jej zveřejnit. S drtivou většinou obsahu souhlasím.

 

Otevřený dopis - Promopro alias Vondra

Dobrý den, prosím odpovězte mi jednoduše, krátce, logicky, tak abych to pochopil i já, obyčejný pracující "otrok", této "svobodné" země a rukojmí této vládnoucí arogantní garnitury.Když já, jako občan, způsobím komukoli, ať státu, nebo soukromé osobě škodu nad 5 tisíc, jde o trestný čin a budu se zodpovídat před soudem. Pokud poslanec, politik, ministr způsobí státu škodu víc, jak půl  miliardy, stačí se mu omluvit a všechno je v pořádku? Mluvím o tom arogantním nadčlověku Vondrovi a korupci s firmou Promopro.  Protože dělám ve stejném oboru jako jsou poskytované služby promoprem, mohu konstatovat, že zakázka byla minimálně 10x předražená. Pro mne a většinu svéprávných lidí je na první pohled jasné, že utekly stovky milionů v době, kdy údajně vládě záleží na každé koruně a ždímá bezcitně peníze i z těch nejchudších...

Vysvětlete mi, jak je vůbec možné, že člověk, který má pohádkový plat taky za to, že zodpovídá za určitý rezort a dojde k takovému průseru, že vůbec může setrvat ve své funkci a to nemyslím ze své vůle, ale že nemá  hodinovou výpověď, jakou by dostal v každé soukromé firmě, kdyby  prošustroval on nebo jeho podřízení jen zlomek z částky o které je řeč. Jak je vůbec možné a jaké to máme zákony, že takový člověk vůbec ještě  má přístup do parlamentu, vlády, že pobírá plat a další ministerské  výhody??? Za co má svůj plat a výhody???

Odpovězte, ať to pochopím já i další miliony voličů a občanů, kteří si  kladou stejnou otázku! Proč lidé ve vládě, poslanci a ti, co mají moc, mohou okrádat stát, tedy nás všechny? Proč potom vůbec platíme daně, na co, komu?? Aby jste měli na své zlodějny, tunely, podvody, korupce? Kolik z toho rozkradeného bilionu korun za posledních 10 let se  vyšetřilo, objasnilo a kolik lidí za to bylo exemplárně odsouzeno, byl jim zabaven majetek a obstaveny konta?

Proč nehledáte peníze tam kde jsou, na těch tajných kontech  zkorumpovaných politiků? Tam jsou ty stovky miliard!!! Proč je chcete tahat z kapes lidí, kteří žijí od výplaty k výplatě se  strachem, jestli koncem měsíce budou mít na nájem? Je směšná vaše důchodová reforma a hledání 2 miliard na platy lékařů v  době, kdy díky korupci mizí stovky miliard. Jak bychom se měli dobře i bez reforem, kdybyste, pánové politici,  vystačili se svým nemalým platem a dělali jen svou práci.

A nebo je účel toho tyátru opět nasrat slušné lidi, kterých je pořád  většina, do té míry, že zase vyjdou do ulic, protože je tam vyžene pocit  bezmoci stejně jako před 20ti lety? Myslím, že dnes by byla revoluce možná oprávněnější než tehdy, většina  těch, co cinkala klíčema, měli tenkát vyšší životní úroveň než dnes a o sociálních jistotách ani nemluvím!!!

Proč se korupce neposuzuje a netrestá jako vlastizrada výjimečnými tresty? Vždyť jde o vlastizradu, jde o ten nejhorší čin po vraždě, vždyť  vraždíte národ jako takový! Nebo se řídíte heslem Stalina, že když zemře /trpí/ jeden člověk, je to  tragédie, ale když zemřou /trpí/ tisíce, je to statistika??? To, co se v této zemi děje, je tragédie i když trpí miliony.

Je to nepochopitelné, neomluvitelné a bohužel naprosto beznadějné. Jako občan už naprosto ničemu nevěřím, ani v lepší budoucnost, ani ve  spravedlnost, v nic.Zůstává jen hořká příchuť beznaděje a bezmoci... A toho jste, pánové, dosáhli po 20 letech od revoluce.

GRATULUJI.

Musíte být na sebe, jako politici, opravdu pyšní. Uzavřu to moudrým a pravdivým konstatováním:

KOMUNISTI NÁS 40 LET VEDLI DO PRDELE, ALE VY JSTE NAŠLI ZKRATKU !!!

Bezmocný rukojmí teto nekompetentní, bezpáteřní anarchistické vlády /i  těch předchozích/.

 

 

 

Já bych k tomu dodal toto: nejsme bezmocní, my jsme jejich živitelé, ne oni naši! To oni jsou našimi zaměstnaci, ne my jejich. V současné době je přeci úplně jasné, že tady nikdo minimálně dvacet let  pro nás nejen nic nedělá, ale vyloženě nám škodí!

Kdo by trpěl takové zaměstnance? Legální postup je dát jim prostě výpověď (a to bez udání důvodu, přesně  tak, jak je to v jejich v návrhu nového pracovního zákona) Pokud ji  nepřijmou, přestat jim platit! Nebo si snad ještě dnes někdo myslí, že by bylo bez těchto parazitů hůř ???

 

JK

 

Pokud souhlasíte pošlete dál ...