Když jsem před lety maturoval, psal jsem maturitní písemku na téma osudné osmičky v českých dějinách. Jedou z těch důležitých osmiček byl i rok 1968. 21. srpen 1968 je velmi důležitým datumem v našich dějinách, na který bychom neměli zapomínat.

Je to jeden z výročí, kdy by měl vystoupit nejvyšší představitel projevu a pronést k němu řeč odkazující na tehdejší hrdinství zaměstnanců rozhlasu a mnoha lidí v ulicích, kteří nasazovali život když čelili okupantům. Mnoho jich za to zaplatilo zmrzačením nebo dokonce smrtí. Nemluvě o vyhazování z práce, neumožnění studovat dětem a další tresty, jakými bolševici tyranizovali obyvatelstvo.

To, že Miloš Zeman v tento den nevystoupí s projevem přičítám jeho blízkým, takříkají poddanským, vztahem ke Kremlu, jehož oficiální místa nadále podporují tvrzení, že se jednalo o bratrskou pomoc k naší vlastní ochraně. Stejně tak, pokud agent StB a komunistický prominent promlouvá v den výroční okupace, která vyústila v normalizaci, je to chucpe jako z učebnice.

A mimochodem proti Rusům jako takovým nic nemám. Několik jsem jich poznal v souvislosti s ubytováním a byli to všechno velmi milí a příjemní lidé. To co je problém je ruská propaganda, která vlastně doteď vlastně pořádně neuznala, že se tehdy stalo něco, co se dít nemá - zrada spojence.

PS: Trochu je osudnou osmičkou i ta letošní - vládne nám agent StB, vláda je závislá na KSČM a prezident, odsouzený lhář, tak podlézá Rusku, že 21.8. nepronese projev. Já ale pořád věřím, že se to začne obracet a konečně se začne naplňovat to, co máme na prezidentské standartě - "Pravda vítězí"!