Dnes jsem na profilu známé advokátky Kláry Samkové našel odkaz na její starý blog, kde mě zaujal jeden luxusní právnický vtip. Zdál se mi trochu dlouhý, tak jsem ho pro účelem postnutí na zeď Facebooku trochu upravi. Snad se nikoho nedotkne :-):

Jednoho dne zemře inženýr a jako každý inženýr jde rovnou do nebe. Tam ho ale čeká nepříjemné překvapení, Svatý Petr ho odmítá pustit dovnitř, že je v nebi plno a že tedy musí do pekla. Nu cuž, jde do pekla. Ďáblové se drbou na hlavě, protože neví co s ním, nakonec ho ale pustí dovnitř s tím, že tam sice být nemá, ale když už tam je, tak jim s něčím pomůže a za to se bude mít jako v nebi.

Inženýr se pustí do práce, opraví klimatizaci, zavede automtické kotle, výtahy, hořáky, atd. a má se opravdu královsky. Po čase jde do pekla na inspekci Bůh a protože peklo skvěle funguje, tak si nechá zavolat hlavního pekelníka, jak je to možné. Když mu vysvětluje jaké inovace tam inženýr zavedl, tak ho Bůh přeruší a začne křičet: "Inženýr v pekle? To snad ne! Musíte nám ho okamžitě vrátit!" Ďábel se jen směje a vrátit ho odmítá. Na to Bůh kontruje: "Když nám ho tedy nedáte, tak se budeme soudit!" Ďábel se rozchechtá na celé kolo a říká: "Tak to jsem mooooc zvědavej, kde vezmete právníky!"

Odkaz na původní vtip: Blog Kláry Samkové - PF 2009