Otáčivé hlediště - kredit Wikipedia.org

Znovu se hlásí o pozornost kauza Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, přední architekti se totiž postavili proti soutěži o novou točnu. Tato kauza připomíná nekonečný příběh, má vůbec řešení?

Je všeobecně známé, že výbor UNESCO má velký problém s umístěním otáčivého hlediště do barokní zahrady a hovoří se dokonce o umístění Českého Krumlova na Seznam světového dědictví v ohrožení. To sice moc nechápu, protože už v době, kdy se Krumlov na Seznam světového dědictví UNESCO dostal už tam točna dávno stála, ale prostě to tak je.

Magistrát města České Budějovice, kterému točna patří a Ministerstvo kultury by se měly zamyslet nad tím, jestli tohle všechno stojí za ty problémy. K umístění točny se totiž přímo nabízí málo využívané místo - park Stromovka. Stromovka je krásný park na jižním okraji města, který prakticky není využit, surovým diamantem, který ještě nikdo pořádně neobjevil. V minulosti se pokoušeli soudruzi vybudovat koupaliště Bagr, což se nesetkalo s úspěchem. Známá restaurace Oáza také poměrně nedávno uzavřela svůj provoz.

Stromovka, pokud by se podařilo vyřešit určité majetkové problémy (část patří státu a část jistému restituentovi) by byla skvělým místem, kde by se bez jakýchkoliv omezení dala nová točna zřídit. Jedná se o místo s dobrou dopravní dostupností kousek od centra Českých Budějovice (ostatně i divadelníci by to měli jednodušší - měli by prostory podle svých představ a měli by to pár minut cesty).

Bonus v podobě turistického ruchu, který doposud divadlo přinášelo Českému Krumlov, by získalo město České Budějovice a turisté, pro které je doposud město jen přestupní stanicí, by měli o důvod víc ve městě pobýt déle.

Souhlasíte s mým názorem? Nebo byste raději ponechali točnu v Českém Krumlově? Diskutujte pod článkem.