Dnes jsem nalezl u svého kamaráda odkaz na naprosto neuvěřitelný a arogantní blog ministra zemědělství a známého privatizátora středočeských nemocnic (většinou to dopadlo tragicky - viz. např. Brandýs nad Labem). Když jsem ho dočetl, zalapal jsem po dechu a zakroutil hlavou, jestli to je vůbec možné. Po několika hodinách se ukázalo, že pravděpodobně není - blog z Aktuálně.cz zmizel.

Jsem zvědav, jak to tedy opravdu je - jestli ministr Bendl pochopil, jakou šílenost napsal a nebo jestli se náhodou nejedná o akci někoho hlásící se k hnutí Anonymous (v souvislosti s ukradením dat členů ODS). Následující hodiny či dny ukážou. :-)

Blog ministra Bendla


Pro ty, kdo tento literární skvost nečetli dávám k dispozici přepis:

O šéfovi Budvaru jednám s kmotry

No a co. V pátek jsem to sice popřel, ale došlo mi, že nemá smysl nedůvěryhodně zapírat to, co musí být každému jasné. Pokud by audit skutečně ukázal, že si dosavadní ředitel národního podniku Budvar pan Boček při sporech o ochranou známku nevedl profesionálně a já se jej rozhodl nahradit (zdůrazňuji ale, že rozhodující slovo bude mít výsledek auditu), rozhodnou o jeho případném nástupci nejen odborné manažerské kompetence, ale samozřejmě i politické směrování. To není nic překvapivého, sám Petr Nečas přece odůvodnil odchod mého předchůdce Fuksy tím, že se "politicky rozešli". Stejně tak je známo, že v politickém směřování ODS mají významné slovo pánové Rittig a Dlouhý. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí ODS volit.

Pokud toto tvrzení někomu připadá arogantní, ať se podívá na lednový výzkum agentury STEM. Ačkoli se média mohla přetrhnout v kritice nastupujícího ministra Kuby a přicházela se zaručenými informacemi, že "prý" je mužem Pavla Dlouhého, ODS je podle výzkumu stále druhou nejsilnější stranou. Ano, politická realita často není ideální, i já bych si uměl představit jinou ODS. Ale musíme vybírat z toho, co je. Zdá se, že to naši voliči chápou. ODS je pořád rozumnou alternativou. Chcete radši volit eurooptimisty z TOPky, nekonstruktivní odmítače reforem z ČSSD, komunisty nebo vyhodit svůj hlas pro tříprocentní firmu pana Bárty?


Dokud nebyl stažen, byl blog na následujícím odkazu: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-bendl.php?itemid=15515