Jeden z největších deníků na svojí úvodní stránce hlásá - KSČM je demokratická strana! Druhá republika je tady! Komunisté svými hlasy pomohli uvést v život novou vládu! Opozice zaplavuje Twitter fotkami a faktu z komunistické hrůzovlády a říká, že to prostě nejde!

Celá věc má dvě roviny - dělá KSČM něco, čím opravdu jde proti stávajícímu systému? Když pomineme zoufalé nostalgiky a stalinisty jako jsou Skála nebo Semelová, tak určitě ne. Dokonce komunisté podporují vládu velkokapitalisty a miliardáře Babiš, který dle jejich ideologi vykořisťuje desítky tisíc lidí a každý den schrábne nadhodnotu, kterou jeho proletáři vytvoří! Považte! Ještě, že už jsou pravověrní bolševici jako Gottwald, Husák, Kopecký nebo Zápotocký v pánu, protože z toho by je určitě trefilo. Mezi komunisty (i když to zní jako oxymorón) jsou dokonce šikovní podnikatelé a lobbysté. Někteří komunisté jsou milionáři!

Jaká je ta druhá rovina? Je to rovina hodnoty nebo relevantnosti mandátů, kteří komunisté ve volbách získávají, práva jejich voličů a obecně spravedlnost. Je to zhruba 6 let zpátky, kdy jsem psal o tom, co bychom měli dělat s komunisty. Nic z toho se vlastně doteďka nezměnilo. Komunisté stále nejsou zákazaní, stále se uscházejí o voliče v demokratických volbách a i když jejich "akcie" klesly na minimum, pořád mají jejich mandáty cenu. 

Takže má cenu nadávat na Babiše, který přivedl komunisty k moci? Ne nemá (alespoň ne v případě její podpory komunisty). Znovu opakuji, že mandáty komunistických poslanců jsou stejně hodnotné jako mandáty jakékoliv jiné strany a jejich voličům nemůžeme upírat právo, aby se podíleli skrze své zastupitele (poslance) na moci.  Jediné co je smutné je, že se stále jmenují komunisté, tedy propagují jméno ideologie, která je zákonem zakázaná a kvůli které zahynulo více než 100 milionů voličů.

Jak z toho ven? Budu se po 6 letech opakovat - buď je zakažme, respektive donuďme přejmenovat (nacistickou stranu bychom přece taky nenechali existovat!), a nebo jim dejme stejná práva jako mají všichni ostatní. Nikdy bych nevolil někoho, kdo se svým jménem hlásí k totalitě, ale dokud nejsou zakázaní, musí mít oni a jejich voliči stejná práva jako kdokoliv ostatní. Nikdy nelze proti nespravedlnosti bojovat další nespravedlností.